Esélye sem volt a Kecskemétnek az SZKSK ellen

A férfi NB I./B 17. fordulójában a Kézilabda Kecskemét a Szigetszentmiklósi KSK vendége volt szombat este. A hazaiak esélyt sem adtak a hírös városiaknak, már az első tíz percben eldöntötték gyakorlatilag a lényeges kérdéseket.

A találkozót megelőzően Tóth Norbert, a kecskemétiek trénere már elmondta, nehéz tavasz előtt állnak, ugyanis hat távozója is volt a Kecskemétnek, így minőségben és mennyiségben is alaposan lecsökkentek az együttes variációs lehetőségei. Szigetszentmiklóson ráadásul a hazaiak hatalmas elánnal kezdtek, Tóth Norbert 7–0-nál időt kért, csapata aztán a 11. percben tudta először bevenni a hazai kaput. Ezt követően sem változott sokat a játék képe, a hazaiak kitűnő napot fogtak ki, míg a vendégek összesen öt gólt tudtak kiizzadni magukból az első félidőben (17–5).

Fordulás után már csak a becsület volt a tét a hírös városiak számára, érthető módon a hazaiak is bátran bedobtak ekkor már mindenkit a meccsbe. A különbség jelentősen nem változott már a lefújásig, a Szigetszentmiklós végül 32–19-re nyerte meg az igen sima összecsapást. A Kecskemét vereségével maradt a 13. helyen 11 megszerzett pontjával., ami azt jelenti, továbbra is elsősorban maga mögé kell tekintgetnie a tabellán.

A Kecskemét legközelebb pénteken 19 órakor a közvetlen rivális Vecsést fogadja majd a Messzi István Sportcsarnokban.

Szigetszentmiklósi KSK–Kézilabda Kecskemét 32–19 (17–5)
Szigetszentmiklós. V: Csányi, Tóth D.
Szigetszentmiklós: Márton 6 (1), Parzer 6 (1), Gábori 5, Spacsek 4, Turák 2, Mazák 2, Jenei 2 (1), Tóth M. 2 (1), Kerkovits 1, Koszorus 1, Bali 1, Éliás, Szabó B., Nagy Sz., Borsos (k), Lovistyek (k). Vezetőedző: Horváth Csaba
Kecskemét: Csuzi 4, Lukács K. 3, Bózsa 3 (2), Dörmő 2, Gárgyán 2, Deák 2, Pap I., Francia 1, Forgács 1, Fodor, Hunyadi, Sárközi (k), Szikora (k), Molnár M. (k). Vezetőedző: Tóth Norbert
Kiállítás: 2 perc ill. 6 perc
Büntető: 4/4 ill. 2/2

Cikkünk szerzője: Nyitray András (Forrás: baon.hu)