Budaörsön kapott ki a Kézilabda Kecskemét

Csütörtökön a Budai Farkasok vendége volt a Kézilabda Kecskemét a férfi kézilabda NB I/B csoportjában. A hazai gárda stabil előnyt harcolt ki a hajrában, amit nem is engedett ki a kezéből a lefújásig.

A kecskemétiek nem kezdtek rosszul, Bodnár góljával a 6. percben meg is tudták szerezni a vezetést (2–3). A folytatásban szoros csata zajlott a pályán, s bár a hazaiak gyorsan fordítottak, leszakítani nem tudták a vendégeket a félidő közepéig (7–5). Gárgyán góljával bő húsz perc elteltével egalizláltak a hírös városiak, de a budaörsiek erre egy 4-0-os rohammal válaszoltak, amin csak kozmetikázni sikerült már a szünetig (15–12).

Fordulás után nagy erőket mozgósított a Kecskemét azért, hogy újra egyenlítsen, ehhez tíz perc elteltével közel is járt, Horváth Andor 19–18-ra hozta fel csapatát. Újabb öt perc kellett ahhoz, hogy a törekvések célt érjenek, Tóth révén 20–20-nál befogta ellenfelét a vendég gárda. Megint jött azonban egy érthetetlen rövidzárlat, percek alatt 5-0-os rohamot produkált a Farkasok, innen pedig már nem volt visszaút, a hazaiak végül 32–29-re nyertek.

Budai Farkasok–Kézilabda Kecskemét 32–29 (15–12)

Budaörs. V: Felhő, Öcsi

Farkasok: Kende 7, Kovács Á. 7 Szeitl 5, Vuleta 4, Csengeri 3, Nagy-Jávori 2, Bendicsek 2, Auer 1, Szövérdffy 1, Weiler, Puskás, Rédai, Fekete D., Hutvágner, Nánási (k), Lakaots (k). Vezetőedző: Kiss Szilárd

Kecskemét: Szeverényi 8, Bodnár Á. 7 (1), Horváth A. 4, Csuzi 3, Tóth B. 2, Bózsa 2, Paizs 1, Gárgyán 1, Hunyadi 1, Papp I., Deák, Szikora (k), Markóczy (k). Vezetőedző: Tóth Norbert

Kiállítások: 12 perc ill. 10 perc

Hétméteresek: 0/0 ill. 1/1

Cikkünk szerzője: Nyitray András (Forrás: baon.hu)