Subtotal : Ft
View Cart Check Out

Bekes-KTE_Liga-Kupa

Utolsó csoportmeccsét is behúzta a Liga Kupában a KTE-Piroska Szörp

Lejátszotta utolsó mérkőzését a Liga Kupában a KTE-Piroska Szörp. A kecskeméti férfi kézilabdázók a Békés otthonába látogattak, ahol öt góllal győztek, ezzel százszázalékos teljesítménnyel zártak, és továbbjutottak az egyenes kieséses szakaszba.

Már csoportelsőként várta az utolsó fordulót a Liga Kupa D-csoportjában a KTE-Piroska Szörp férfi kézilabdacsapata, miután hibátlan mérleggel állt öt mérkőzés után. Ezzel szemben a Békés öt meccs alatt három pontot gyűjtött be, amely a találkozó előtt a harmadik helyhez volt elég a tabellán.

Ahogyan a két nappal ezelőtti, Pick Szeged elleni összecsapás során, úgy ezúttal is – a betegségek és sérülések miatt – megfogyatkozva lépett pályára a KTE.

A kedden 14 gólig jutó Szrnka nyitotta a gólok sorát Békésen, ám a hazai alakulat Fedor vezérletével magához ragadta a kezdeményezést, majd Laufer találatával 3-1 volt az állás. A túloldalon Menyhárt és ismét Szrnka talált be, ezzel egyenlített a Kecskemét, sőt, a 11. percben a fiatal Szeverényigóljával már a vezetést is átvette, 6-7. Ellépni a másiktól, és nagyobb előnyt kidolgozni egyik csapat sem tudott, fej-fej mellett szerezték a gólokat a felek. A 27. percben megszerzete élete első gólját a felnőttek között a KTE saját nevelésűjátékosa, Papp István. A félidő utolsó támadása során – egálnál – Szeverényi járt túl Takács eszén, így 15-16-os vendég vezetéssel vonultak az öltözőbe a felek.

A második játékrész elején Horváth volt eredményes, ezzel először a meccsen kettővel vezetett a Kecskemét. A 35. percben azonban Szrnka és Papp is kétperces kiállítást kapott, és a kettős emberelőnyt kihasználta Békés, 18-18-nálegyenlített. A vezetést azonban nem tudta visszavenni a házigazda, amelynek erre nem is volt többször lehetősége a meccsen. Vetési és Szrnka találataival elkezdte kiépíteni magabiztos előnyét a hírös városi gárda, negyedórával a vége előtt már öttel ment, 20-25. A végén még a kecskemétiek kapusa, Marczika is betalált egész pályáról. Bár vezetett ennél többel is, az ötgólos különbség a végeredményben is megmutatkozott. Sérülések és betegségek ide vagy oda, biztos csoportelsőség ide vagy oda, a KTE komolyan vette a találkozót, és főleg a második félidőben nyújtott teljesítményének köszönhetően megérdemelten, 27-32-re nyert.

Hat meccséből tehát mindet megnyerte a KTE-Piroska Szörp a Liga Kupában, és továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba. Jövő szombaton már bajnoki mérkőzés vár a kecskemétiekre a Csurgó otthonában.

Apró Ferenc szakmai igazgató (KTE-Piroska Szörp): – Túl vagyunk a Liga Kupa csoportkörén és nagyon örülök, hogy pontveszteség nélkül zártunk. Bár kicsit tartaléklángon égtünk, de a fiúk ma is mindent beleadtak, hogy meglegyen a győzelem. Elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel és külön öröm, hogy a fiatalok is jól játszottak. Immáron gőzerővel készülünk a jövő szombati bajnoki rajtra.

Optimum Solar-Békési FKC – KTE-Piroska Szörp 27 – 32 (15 – 16)
Férfi kézilabda Liga Kupa, D-csoport, 4. forduló
2022. 01. 27. csütörtök, 18:00
Városi Sportcsarnok – Békés, Csikos u. 4.
Vezette: Győr, Hadas

Kiállítások: 4 perc, illetve 8 perc
Hétméteresek: 5/2, illetve 4/4

A KTE gólszerzői: Szeverényi 6, Szrnka 5, Menyhárt 5 (4), Vetési 5, Országh 3, Horváth 3, Papp 3, Mazák 1, Marczika 1.